Саопштење за јавност - 16 полицајаца повређено у Нишу
Репрезентативни Независни синдикат полиције (НСП) најоштрије осуђује последње у низу дивљање хулигана, које је резултирало нападом на полицијске службенике.
- Још једном апелујемо на све државне институције, односно тужилаштва и судове, да најстроже казне изгреднике који су без икаквог повода напали полицајце ангажоване на пословима одржавања јавног реда и мира - изјавио је Велимир Лукић, председавајући председништва НСП.
Инцидент, у ком је једном полицијском службенику поломљена рука, догодио се када су хулигани, пролазећи кроз парк, полицијске службенике почели да гађају каменицама, металним штанглама и бакљама.
Колегу из Полицијске испоставе Медијана издвојили су и тукли све док није стигло појачање, које је успело да их обузда. На срећу, њему су констатоване лакше телесне повреде.
Двојица изгредника, који нису из Ниша, приведена су.
НЕЗАВИСНИ СИНДИКАТ ПОЛИЦИЈЕ
Председавајући председништва
Велимир Лукић

