Кецман нови начелник криминалистичке полиције, први задатак расветљавање напада на Бека
Небојша Марковић, начелник Управе криминалистичке полиције ПУ Београд, смењен је последњег дана прошле године, а на његово место постављен је Драган Кецман.
НЕБОЈША Марковић, начелник Управе криминалистичке полиције ПУ Београд, смењен је последњег дана прошле године, а на његово место постављен је Драган Кецман. Кецман ће у "врућу" столицу сести следеће недеље, а први задатак му је да расветли оружани напад на Милана Бека, али и десетак нерешених ликвидација које су се догодиле протеклих годину дана у престоници.
Смена Марковића и именовање Кецмана уследили су после договора министра унутрашњих послова Небојше Стефановића и директора полиције Милорада Вељовића. Непосредни повод је незадовољство врха МУП начином на који се решавају најтежи злочини у главном граду, али је, према незваничним сазнањима, оваквом расплету кумовао и наводни анимозитет између министра Стефановића и начелника београдске полиције Веселина Милића.
- Министру су презентовани резултати београдске полиције из којих се види смањење кривичних дела, али је практично "сакривен" податак да је ефикасност у њиховом решавању "пала" за готово 20 процената - објашњавају нам у МУП Србије. - Постоји објективна одговорност, која иде "на душу" првог човека криминалистичке полиције Београда.
Случај тешког рањавања Милана Бека само је последњи у низу оружаних напада за чијим се починиоцима још трага. Пре готово годину дана у свом стану убијена је хуманитарна радница Љиљана Шоловић. После увиђаја закључено је да је мотив пљачка, али се за убицом још трага.
РАСВЕТЛИО ЛИКВИДАЦИЈУ ЋУРУВИЈЕ
ДРАГАН Кецман је до постављења за првог човека криминалистичке полиције Београда радио као шеф одсека у Одељењу за прикривене иследнике УКП МУП Србије. Био је и у Радној групи за истраживање смрти новинара. Тим чији је он био шеф расветлио је убиство Славка Ћурувије. Кључни су његови разговори са Радетом Марковићем и Милорадом Улемеком Легијом.
Велику пажњу јавности изазвала је и сурова ликвидација једног од вођа навијача Велибора Дуњића испред сплава "Џимис". Челници београдске полиције неколико дана касније изјавили су да је починилац идентификован, али и да се за њим трага. До данас јавно није саопштено ко је осумњичени.
Ни смрт другог навијача, Марка Шева, на кога је пуцано маја ове године, још није разрешена. Трага се и за убицом пекара Савана Бурмуџије, који је са два хица усмрћен у пекари "Чаробњак" у близини Централног затвора у Београду. Не зна се ни ко је крајем новембра прошле године ликвидирао Александра Булатовића у Новом Београду.
Смрт Радета Ракоњца, некадашњег сарадника Жељка Ражнатовића Аркана, али и Луке Бојовића, такође је непознаница. Убијен је у по бела дана, у ширем центру Београда, док је са друговима седео у кафићу. Сумњало се да је убице послала супарничка екипа из Црне Горе.
Министар унутрашњих послова Стефановић уверен је да ће, бар, оружани напад на Бека, врло брзо бити расветљен. Највише наде полаже се у анализу базних станица и телефона "специјала", који су коришћени непосредно пре пуцања на бизнисмена.
Извор: Новости